1912 – 2012:
Posiadając ponad stuletnie doświadczenie i technologię PETRONAS LUBRICANTS INTERNATIONAL zawiera w nowym modelu organizacyjnym historię produktów i marek powstałych lata temu w strukturach FIATA.

Po wielu latach współdzielenia z Fiatem historii, wartości i kompetencji, PETRONAS LUBRICANTS INTERNATIONAL, wielonarodowe przedsiębiorstwo malezyjskie branży olejów smarnych, które w 2008 roku kupiło marki i firmę FL SELENIA znaną lepiej, jako OLIO FIAT lub FIAT LUBRIFICANTI, działa na poziomie światowym w ponad 20 krajach w sektorze produkcji, dystrybucji i sprzedaży szerokiej gamy środków smarnych, płynów eksploatacyjnych oraz płynów przeciw zamarzaniu dla branży Automotive.

Współpracując ściśle z inżynierami Grupy Fiat, PETRONAS LUBRICANTS każdego dnia wprowadza innowacje do procesów produkcyjnych swoich olejów silnikowych i płynów eksploatacyjnych, opracowuje oleje smarne do zastosowania w konkretnych modelach samochodów, podążając za rozwojem silników i w ten sposób uzyskuje wyniki, które za każdym razem przewyższają wymogi norm międzynarodowych.

PETRONAS LUBRICANTS INTERNATIONAL może pochwalić się ponad 30 różnymi markami, między innymi SELENIA, PARAFLU, TUTELA; wszystkie te produkty dostarczane są do pierwszego napełnienia samochodów grupy, a o ich zastosowaniu do pierwszego napełnienia świadczy fakt, że są rekomendowane w instrukcjach obsługi samochodów Fiat, Alfa Romeo i Lancia.

Ten, kto zawierzy firmie PETRONAS LUBRICANTS INTERNATIONAL, począwszy od Producenta, po Klienta końcowego, może liczyć na wyjątkowego specjalistę w branży i na produkty wysokiej jakości, o charakterystykach zapewniających bezpieczeństwo, wysoką sprawność, niskie zużycie oraz poszanowanie środowiska.

OLEJ SILNIKOWY SELENIA

OLEJE SMARNE PETRONAS SELENIA: ELEMENTY ZASADNICZE DLA ŻYWOTNOŚCI TWOJEGO SILNIKA!

Sprawdzanie oleju oznacza przedłużanie żywotności silnika. Dobór oleju smarnego jest więc podstawowym czynnikiem zachowania wysokich osiągów samochodu, ochrony i optymalizacji pracy silnika oraz obniżenia zużycia paliwa.

Unikalność i oryginalność produktów Petronas Selenia potwierdza C.T.R. (Contractual Technical Reference); homologacja ta, jednoznaczna dla każdego produktu, wydawana jest bezpośrednio przez Fiat w oparciu o przeprowadzone próby.

Contractual Technical Reference jest certyfikatem wyłącznej homologacji dla każdego z produktów Petronas Selenia, wystawianym przez Grupę Fiat.
W sprawie wyboru produktów zalecanych do zastosowania w danym samochodzie, należy stosować się do wskazówek podanych w instrukcji obsługi i przeglądów.

Stosowanie oryginalnych części zamiennych, płynów eksploatacyjnych i olejów smarnych oraz przestrzeganie planów przeglądów, pozwalają zachować w czasie niezawodność oraz bezpieczeństwo Twojego samochodu.


Oleje smarne zalecane przez Fiata

PETRONAS SELENIA DIGITEK PURE ENERGY

PETRONAS SELENIA DIGITEK PURE ENERGY

Selenia Digitek Pure Energy to nowy całkowicie syntetyczny olej stworzony do najnowocześniejszych silników benzynowych.

Jego specyficzna klasa lepkości oraz specjalna formuła pozwalają na poprawę zużycia paliwa, a w konsekwencji zmniejszenie generowanych ilości CO2.

Opracowany specjalnie do silników dwucylindrowych TwinAir, zapewnia maksymalną ochronę silnika nawet w warunkach wysokiego obciążenia mechanicznego, powodowanego przez przeważające użytkowanie samochodu w mieście.

Te nowe silniki benzynowe stanowią połączenie doskonałych osiągów, niskiego zużycia paliwa, dobrych własności jezdnych i cichego podróżowania, dzięki zastosowaniu takich innowacyjnych rozwiązań technicznych, jak elektro-hydrauliczne sterowanie zaworami.

PETRONAS SELENIA WR PURE ENERGY

PETRONAS SELENIA WR PURE ENERGY

Selenia WR Pure Energy jest to olej całkowicie syntetyczny o nowej formule, będącej w stanie sprostać wymaganiom najnowocześniejszych silników diesla. Przewyższanie wymagań specyfikacji ACEA C2 jest potwierdzeniem niskiej zawartości popiołów, czyli parametru niezbędnego do ochrony filtra cząstek stałych przed pozostałościami z procesu spalania, które mogą powodować niebezpieczeństwo zatkania filtra.

Selenia WR Pure Energy 5W-30 to pierwszy produkt High Fuel Economy System o specjalnej formule, która umożliwia znaczną oszczędność paliwa w porównaniu z produktami o tej samej klasie lepkości.

Dla podkreślenia tych wszystkich właściwości potrzebny jest Selenia Digitek Pure Energy, jedyny olej o specjalnej formule stworzonej dla nowych silników TwinAir:

 • Maksymalna ekonomia zużycia paliwa
 • Zapewnione poszanowanie norm przeciwzanieczyszczeniowych
 • Całkowita ochrona silników nawet w wysokich temperaturach
 • Zagwarantowana wysoka stabilność termiczna

Zwiększa ochronę w najbardziej narażonych na naprężenia częściach silnika; olej Selenia WR Pure Energy znacznie ogranicza niebezpieczeństwo zaolejenia turbiny, która jest główną przyczyną zmniejszenia osiągów, a w razie zbyt długiego działania turbiny w takim stanie, powoduje jej uszkodzenie. To olej o bardzo wysokiej wydajności, który jest w stanie połączyć poszanowanie środowiska z niską zawartością popiołu, oszczędnością zużycia paliwa i ochroną silników diesla o coraz wyższych osiągach.

SAE 5W-30, ACEA C2, FIAT 9.55535-S1 CONTRACTUAL TECHNICAL REFERENCE N°F510.D07

PŁYN OCHRONNY DO CHŁODNIC PARAFLU

PARAFLU: PŁYN OCHRONNY DO CHŁODNIC – NAJWYŻSZY STOPIEŃ OCHRONY

Paraflu jest jedną z marek i jednym z historycznych produktów Petronas Lubricants identyfikującym gamę płynów chłodniczych, które nie tylko chronią chłodnicę w sezonie zimowym, lecz także odprowadzają nadmiar ciepła w okresie letnim chroniąc układ chłodzenia. 

Od lat 80 stanowi płyn ochronny do instalacji chłodniczych wszystkich samochodów grupy Fiat, a o tym, że jest płynem chłodniczym pierwszego napełnienia świadczy fakt, że jest zalecany w instrukcjach obsługi i przeglądów Fiat oraz, że produkt ten został wprowadzony do specyfikacji i standardów technicznych Grupy.

PETRONAS PARAFLU UP

PETRONAS PARAFLU UP

Płyn ochronny do chłodnic, na bazie glikolu monoetylenowego o formule z inhibitorem organicznym opartym na technologii O.A.T. (Organic Acid Technology), specjalnego układów chłodzących zawierających materiały innowacyjne, jak lekkie stopy (magnezu i aluminium). 

 • Ochrona -40°C +125°C
 • Dostępny w wersji skoncentrowanej i wersji gotowej do użytku.
W celu prawidłowej konserwacji instalacji chłodzącej w Państwa samochodzie, wybierajcie zawsze płyny ochronne Paraflu do chłodnic, firmy Petronas Lubricants oraz oryginalne części zamienne Mopar®, dostępne w oficjalnej sieci Fiat, gdyż posiadają gwarancję producenta Waszego samochodu: są bezpieczne i pewne, mają wysoką jakość i wytrzymałość oraz bezpieczne dla środowiska.

PŁYN DO SPRYSKIWACZY SZYB TUTELA

TUTELA: WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO DZIĘKI BARDZO DOBREJ WIDZIALNOŚCI

Widzialność w Twoim samochodzie jest jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa podczas jazdy. Płyny Petronas Tutela Professional SC35 do zbiorniczków spryskiwaczy szyb powstają w partnerstwie z producentami samochodów, którzy dogłębnie znają specyficzne wymogi nowoczesnych materiałów i pragną klientom zapewnić maksimum komfortu jazdy.  Zalecenie, by zastosować te produkty do pierwszego napełnienia instalacji potwierdza ich wysokie standardy jakości, co odpowiada wymogom najbardziej wymagających kierowców.

tutela_image

Główne charakterystyki produktu

Innowacyjny skoncentrowany płyn myjący do przedniej szyby, na bazie anionowych związków powierzchniowo czynnych: 

 • Myje, odtłuszcza i skutecznie usuwa owady, muszki, tłuste zabrudzenia, smog, nie pozostawiając smug;
 • Obniża temperaturę zamarzania w instalacji spryskiwaczy szyb w sezonie zimowym, zapewniając ochronę przed mrozem;
 • Jest to produkt specjalny do skutecznego i szybkiego mycia szyby przedniej, szyb i reflektorów;
 • Jest kompatybilny z materiałami, z którymi się styka, jak części lakierowane, detale gumowe i plastikowe, powłoki chromowane w ogóle.

NIESPRZYJAJĄCE WARUNKI ATMOSFERYCZNE NIE STANOWIĄ ZŁEJ WIADOMOŚCI, KIEDY PROWADZISZ SAMOCHÓD PRZY MAKSYMALNEJ WIDZIALNOŚCI.

PŁYN HAMULCOWY TUTELA

W ochronie komponentów układu hamulcowego szczególną rolę odgrywa płyn hamulcowy, który jest podstawowym elementem  prawidłowej pracy systemów hamowania i umożliwia działanie samego  elementu hamującego.
Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo samochodu, a przede wszystkich, aby zachować skuteczność hamowania w nienaruszonym stanie, ważne jest, by nie lekceważyć niektórych istotnych parametrów tego płynu, które z upływem czasu muszą pozostać stałe.

Dlatego plan przeglądów grupy Fiat przewiduje okresową wymianę płynu hamulcowego, a w każdym razie co najmniej raz na dwa lata.

tutela_brakes_image

JEDŹ BEZPIECZNIE Z CON PETRONAS TUTELA BRAKE FLUID TOP 4

Jest wiele charakterystyk, jakie musi spełniać płyn hamulcowy i wszystkie one są niezbędne dla bezpieczeństwa pojazdu
i osoby nim kierującej:

 • Odporność na wrzenie, aby nie dopuścić do tworzenia się pęcherzy pary w instalacji («vapour lock»)
 • Wskaźnik lepkości, który przy zmianach temperatury musi gwarantować prawidłowe działanie układu, nawet w najniższych temperaturach (-40°)
 • Higroskopijność: płyn hamulcowy musi posiadać zdolność absorbowania wilgoci, która dostaje się do obiegu płynu hamulcowego i tam się skrapla.

Płyn hamulcowy musi także posiadać  odpowiednie właściwości smarne, by  zapewnić  prawidłową pracę komponentów mechanicznych, nie powodując zużycia lub korozji  ich metalowych części, co prowadzi do  tworzenia się rdzy w układzie.

Płyny hamulcowe linii PETRONAS TUTELA zostały opracowane i wykonane, by zapewnić spełnienie najbardziej surowych standardów bezpieczeństwa i, w zakresie niektórych parametrów, wykazują charakterystyki wyższe od wartości granicznych przewidzianych międzynarodowymi normami.