GRUNT TO SPCJALIZACJA

PROFESJONALIZM I SPECJALISTYCZNE NARZĘDZIA TYLKO W AUTORYZOWANYCH SERWISACH OBSŁUGI (ASO)

Każdy, kto posiada samochód staje przed wyborem: czy serwisować auto w Autoryzowanym Serwisie (ASO), czy korzystać z usług warsztatu niezależnego. Właściciel auta zastanawia się też, czy, i jakie korzyści daje serwisowanie auta w ASO. Dzięki rozporządzeniu Komisji Europejskiej 461/2010, zwanemu potocznie GVO, które weszło w życie 1 czerwca 2010 r., każdy właściciel auta, podczas okresu gwarancji, ma możliwość wykonywania napraw i przeglądów okresowych zarówno w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, jak i warsztatach niezależnych.

Jednak mimo obowiązywania GVO istnieje szereg usług, które lepiej jest wykonywać w Serwisach Autoryzowanych. Autoryzowane Stacje Obsługi są wyspecjalizowane w obsłudze aut konkretnych marek, dzięki czemu klient zawsze ma pewność, że jego samochodem zajmą się profesjonalnie przeszkoleni fachowcy. Dodatkowo tylko Autoryzowane Serwisy posiadają specjalistyczny sprzęt, dostarczany do ASO przez producentów samochodów. Dzięki niemu wszystkie usługi wykonywane są w sposób maksymalnie bezpieczny. Specjalistyczne narzędzia są kompatybilne z konkretnym modelem auta, dzięki czemu Autoryzowany Serwis Obsługi jest w stanie szybko i skutecznie ujawnić oraz usunąć ewentualną usterkę.

Innym, bardzo ważnym argumentem przemawiającym na rzecz dokonywania napraw w ASO, jest fakt, że Autoryzowane Serwisy dysponują pełnym dostępem do dokumentacji technicznej. Jest ona bardzo ważna podczas bardziej skomplikowanych napraw. Dostęp ten w przypadku warsztatów niezależnych często jest bardzo ograniczony.

Produkowane dziś auta posiadają wiele systemów elektronicznych, które podlegają stałej aktualizacji oprogramowania. Tylko Autoryzowane Serwisy posiadają dostęp do najnowszych wersji oprogramowania, które dają możliwość bezpiecznej i legalnej aktualizacji systemu.

Kolejną, niekwestionowaną przewagą Serwisów Autoryzowanych nad niezależnymi jest pewność, że to od nich otrzymasz informację o ewentualnych akcjach serwisowych, a podczas pobytu w ASO dokonasz niezbędnych aktualizacji.

Więcej informacji na temat usług, które powinno wykonywać się w Autoryzowanym Serwisie Obsługi znajduje się na stronie: www.wybieramASO.pl.